Kuomet automobilio įsigijimui trūkdavo lėšų, vienintelė optimali išeitis būdavo automobilių lizingas, tačiau šiai dienai išeičių yra kur kas daugiau, o viena jų - paskolos automobiliams. Nors pavadinimai skirtingi, tačiau tas pats rezultatas - įsigytas automobilis, kuriam trūksta santaupų, priverčia žmones maišyti šias dvi skirtingas paslaugas.

used car loan

Kiekvienas automobilį turintis žmogus gali papasakoti bent kelias istorijas kuomet automobilis staiga sugendą. Kaip taisyklė tai nutinka pačiu netinkamiausiu metu, kai planuojate kelionę ar “kišenėse švilpauja vėjai”. Laimei pritrūkus pinigų galima nesunkiai gauti paskolą internetu. Net jei jūsų oficialios pajamos yra itin mažos, galima pasinaudoti paskola su automobilio užstatu ir gauti reikiamą sumą. Automobilis net ir nevažiuojantis turi vertę, o jei pasinaudoti paskolomis už automobilius besispecializuojančių įmonių pasiūlymų galima gauti net 10% daugiau nei reali transporto priemonės rinkos vertė. Viena tokių bendrovių yra paskola23 kurioje galima gauti kreditą už automobilį iki 15000 eurų, o maksimalus grąžinimo laikotarpis net 72 (septyniasdešimt du) mėnesiai.

Kaip tai veikia?

Paskola su automobilio užstatu yra suteikiama ganėtinai paprastai. Visų pirma kredito pageidaujantis asmuo privalo kreiptis į bendrovę. Tai padaryti galima trimis būdais:

  1. Internetu;
  2. Telefonu;
  3. Atvykti į biurą.

Susisiekus su bendrove paprastai yra reikalaujama pateikti automobilio registravimo dokumentus, tam, kad įsitikinti jog transporto priemonė tikrai priklauso besiskolinančiam asmeniui. Gera žinia, kad dokumentus galima pateikti ir nuotoliniu būdų, tiesiog persiunčiant per elektroninį paštą skenuotą ar nufotografuotą dokumento kopiją. Sprendimas dėl paskolos suteikimo dažniausiai yra priimamas greičiau nei per 24 valandas.

sugedo automobilis

Kokios alternatyvos?

Sugedus automobiliui galima ir neturint pinigų galima skolintis iš draugų, giminių ar greitųjų kreditų bendrovių. Skolintis iš draugų ir giminaičių yra ganėtinai nemalonu, todėl dalis žmonių vengia šios alternatyvos. Maža to, anoniminės apklausos atskleidžia, kad žmogus geriausiai jaučiasi tada kai nemato gyvai kito žmogaus iš kurio skolinasi. Tai viena iš priežasčių kodėl paskolos internetu tapo tokios populiarios - čia nėra jokio susitikimo "akis į akį", todėl besiskolinantis žmogus nepatiria diskomforto. 

Skolinantis internetu iš greitųjų kreditų bendrovių deja tenka susitaikyti su nemažais procentais už paskolą. Gera žinia ta, kad šiai dienai galima gauti paskolą už automobilį net neišėjus iš namų. Skirtingai nei greitos paskolos internetu, kreditai su automobilio užstatu yra suteikiama kur kas mažesnėmis palūkanomis.

Neseniai Latvijoje buvo apiplėštas vienas bankomatas. Suveikusi signalizacija grynųjų pinigų kupiūras sutepė specialiais žaliais dažais. Taip suteptos kupiūros yra laikomos negaliojančiomis, jos nekeičiamos ir nepriimamoms. Tačiau neatmetama galimybė, kad nusikaltėliai iš Latvijos šiuos pinigus gali bandyti realizuoti Lietuvoje, kur euras dar yra naujovė ir ne visi žmonės turi pakankamai žinių apie jų saugumo ženklus. „Swedbank“ primena, kad gavus žaliais dažais suteptą kupiūrą reikia nedelsiant kreiptis į policiją ir jokiu būdu tokių grynųjų pinigų nepriimti ar nekeisti.

Banko „Swedbank“ operacinės rizikos kontrolė specialistas Mindaugas Montvilas teigia, kad tokią kupiūrą klientas pateikęs bankui turi pateikti informaciją, iš kur ją gavo. Tuomet kupiūra pateikiama ekspertizei. Jei turguje, prekybos centre ar gaunant atsiskaitymą už paslaugas Jums paduodama tokia kupiūra, nepriklausomai nuo Jūsų veiklos pobūdžio, siūloma jos nepriimti ir pasiūlyti ją atnešusiam asmeniui kreiptis į policiją. Jei netyčia gavote tokią kupiūrą ir nepastebėjote to iš karto, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą, gali būti, kad tai bus pažymima kaip daiktinis nusikaltimo įrodymas.

Bankomatuose naudojama apsaugos sistema, kuri reaguoja į įvairaus pobūdžio bandymą pasisavinti bankomate esančius pinigus. Apsauginė dažų sistema suveikia mėginant atverti bankomato seifo duris, sprogdinant jį ar bandant kitais būdais išlaužti ar tiesiog išvežti jį iš vietos. Sistemai nustačius šiuos pasikėsinimo veiksmus banknotai apipurškiami specialiais ryškiais dažais. Šiuos dažus atskirti nuo įprastų dažų ar rašalo nesunku, kadangi tai toks pats rašalas, kuris naudojamas banknotų spausdinime. Sutepti banknotai nenusivalys, o bandant pašalinti dažus kitomis priemonėmis, plaunant banknotus, jie keičia spalvą, pasižeidžia pagrindiniai apsaugos ženklai ir banknotas tampa sugadintas.

 

Atsižvelgiant į bankų patirtį galima teigti, kad tokia saugumo technologija yra viena efektyviausių ir padeda iki minimumo sumažinti nusikaltėlių galimybes pagrobtus grynuosius pinigus realizuoti. Tokį metodą naudoja ne tik euro zonos šalys, bet ir kitų pasaulio valstybių bankai, todėl dažais suteptų banknotų priimti nereikėtų jokioje pasaulio šalyje, nes tai gali būti ženklas, jog Jums bandoma įsiūlyti negaliojantį banknotą.

IT gigantė, geriausiai žinoma kaip paieškos sistema, „Google“ Lietuvoje atveria savo biurą. Šiame biure pradžioje dirbs perkelti darbuotojai, kurie aptarnauja stambius klientus ir parnerius Baltijos šalyse.

Verslo plėtros vadovo Baltijos šalims Vytauto Kubiliaus teigimu, jau kurį laiką „Google“ matė galimybes Baltijos regione didinti resursus darbui su parneriais. Besirinkdami vietą biurui „Google“ atstovai atsižvelgė į daugybę kriterijų ir pasirinko Lietuvą, vildamiesi, jog tai padės dirbti regione efektyviai.

Lietuvoje bent jau kol kas dirbs nedidelis darbuotojų, kurie bendraus su kolegomis Latvijoje, Estijoje ir kitose valstybėse, skaičius. Bendrovės tikslas perkeliant dalį komandos į Lietuvą yra skatinti ir padėti žmonėms bei verslui gauti maksimalią naudą iš interneto. „Google“ jau seniai atidžiai stebi startuolių naujienas, situaciją jų rinkoje, todėl džiaugiasi galį padėti žmonėms suteikiant pagalbą, taikant edukacines programas, kurių dėka startuoliai iš Baltijos ir kitų šalių žengia į globalias rinkas.

 

Bendrovės atstovas V. Kubilius tikisi, kad plečiantis galimybėms Baltijos šalyse plėsis ir bendrovės komanda. Bet kuriuo atveju, atveriamas tokio dydžio bendrovės biuras yra geras ženklas Lietuvai, puikus įvertinimas, pasitikėjimas.

Apie sukčius, kurie pasinaudoję jiems nepriklausančiomis elektroninėmis bankininkystėms prisiima greitųjų kreditų, girdėjo dauguma žmonių. Tarp nukentėjusiųjų daugiausia vyresnio amžiaus žmonių, tačiau nukenčia ir neapdairus jaunimas. Dažniausiai sukčiai pasinaudoja gavę kodų korteles ar kitais būdais išgavę kodus.

Atminkite, kad skaičių iš kodų kortelių niekuomet negalima diktuoti Jums paskambinusiems asmenims. Taip pat negalima atskleisti slaptažodžio, kuris yra naudojamas tapatybės patvirtinimui jungiantis prie Jūsų elektroninės bankininkystės. Jei banko darbuotoju prisistatęs asmuo teigia, jog siekiant nustatyti Jūsų tapatybę reikia padiktuoti prisijungimo / atpažinimo kodą ir slaptažodį – iš karto nutraukite pokalbį – tai sukčiai. Bankų darbuotojai negali patikrinti Jūsų slaptažodžio tapatumo, nes jie yra šifruojami ypatingai saugiais metodais. Tuo labiau negalima diktuoti kodų iš kodų kortelių. Sukčiai gana greit išsiduoda paprašydami padiktuoti ne vieną, o net kelis kodus. Bankai gali prašyti patvirtinti Jūsų tapatybę suvedant kodą telefone, tačiau to gali reikėti tik vieną kartą ir tik tuo atveju, jei į banką kreipiatės Jūs. Turėdami kelis kodus sukčiai gali paimti paskolą ir persivesti gautus pinigus sau.

Savo kodų kortelių nešiotis piniginėje taip pat nederėtų. Tai gali būti labai lengvas ilgapirščių grobis. Tiesa, jiems dar reikės nustatyti Jūsų prisijungimo duomenis, tačiau čia ir vėl gali būti pasitelkta apgaulė išviliojant juos telefonu, pavyzdžiui, pagal Jūsų piniginėje rastus asmens dokumentus ar vizitinę kortelę su Jumis susisiekti gali netikras banko darbuotojas, kuris pasakys, kad norint užblokuoti kodų kortelę reikalingas prisijungimo vardas (atpažinimo kodas) ir slaptažodis. Kodų kortelės blokuojamos paskambinus į banką ir patvirtinus savo tapatybę ar nuvykus į banko aptarnavimo skyrių, tačiau pats bankas dėl blokavimo su Jumis susisiekti nebandys. Dar blogiau jei prisijungimo duomenis nešiojate kartu su kodų kortele. Jums dar nespėjus užblokuoti savo kodų kortelės sukčiai gali ja pasinaudoti imat paskolą ar pervedant Jūsų turimas lėšas į savo sąskaitas, apmokant skolas ar kitaip jas išnaudojant.

Reikia būti atsargiems ir naršant internete. Kelis kartus patikrinkite, ar tikrai atvėrėte savo banko interneto puslapį, o ne fiktyvią kopiją. Fiktyvias kopijas išduoda neaiškus adresas adreso laukelyje. Ten turi būti Jūsų banko svetainės adresas, o ne koks nors neaiškus raidžių ar skaičių derinys. Tokiose fiktyviose svetainėse suvedami duomenys nėra koduojami, o išsiunčiami sukčiams, tuo tarpu Jums iššoka pranešimas apie klaidą, prašomas įvesti naujas kodas ar net kelį jų. Gudresni sukčiai po poros nesėkmingų bandymų persiunčia Jus į tikrąją banko svetainę, tad Jūs galite nė neįtarti, kad savo duomenis jau perdavėte sukčiams. Tai vėlgi suteikia galimybes jiems Jūsų vardu kreiptis dėl paskolos, kurią gavus pinigai vėlgi pervedami į Jums nežinomas sąskaitas ir išgryninami.

Puiki išeitis – kodų generatorius. Tai kas kartą vis kitokį kodą generuojantis įrenginys, tad net ir sužinoję vieną ar kelis atsakymus sukčiai liks nieko nepešę. Kodų generatoriai yra apsaugomi PIN kodu, tad sukčiai negalės juo pasinaudoti radę ar kaip kitaip iš Jūsų jį gavę. Taip pat nenaudokite lengvai įspėjamo slaptažodžio, prisijungimui prie banko naudokite unikalų, kitur nenaudotą slaptažodį, neužsirašykite jo niekur, o jei bijote pamiršti – kaip nors jį užkoduokite (sukeisdami simbolius vietomis, įvedę tik Jums žinomą kodavimą). Taip būsite kur kas labiau apsaugoti už kitus. Nepamiršite apie apsisaugojimo galimybes ir galimą sukčių metodiką pranešti savo artimiesiems, draugams, ypač vyresniems asmenims.