Kuomet automobilio įsigijimui trūkdavo lėšų, vienintelė optimali išeitis būdavo automobilių lizingas, tačiau šiai dienai išeičių yra kur kas daugiau, o viena jų - paskolos automobiliams. Nors pavadinimai skirtingi, tačiau tas pats rezultatas - įsigytas automobilis, kuriam trūksta santaupų, priverčia žmones maišyti šias dvi skirtingas paslaugas.

used car loan

Skirtingai nei perkant auto lizingu, paskolos automobiliui įsigyti suteikiamos tokio dydžio, kiek vertas ar kiek kainuoja Jūsų automobilis. Tai reiškia, jog Jums nereikia ieškoti pradinio įnašo, kuris yra beveik neišvengiamas perkant lizingu. Tiesa, pastaruoju metu atsiranda lizingo pasiūlymų įsigyti automobilį ir be pradinio įnašo, bet neretai būna aukštesnės palūkanos ar atsiranda likutinė vertė, kuri yra lyg pradinis įnašas sumokamas sutarčiai besibaigiant.

Kuomet Jums trūksta lėšų netgi dešimtmetį perkopusiam automobiliui – lizingas nebepadės. Tik išimtinais atvejais senesniems automobiliams galima auto lizingo paslauga, tuo tarpu paskola suteikiama perkant ir pirmą kartą į gatvę išriedėsiantį automobilį, tiek ir tą, kuris jau turėjo ne vieną šeimininką skirtinguose pasaulio kampeliuose. Tad paskolos privalumus dažniau įžvelgia mažesnes pajamas ir mažiau santaupų turintys asmenys.

Didele priežastimi rinktis paskolą yra ir mažesni papildomi reikalavimai. Jei perkate automobilį lizingu, beveik visuomet būsite verčiami sudaryti sutartį su draudimo bendrove dėl KASKO draudimo. Tai ne visiems yra priimtina, tuo labiau, ne visada naudinga, todėl paskolos automobiliams turi nemenką pranašumą šiuo klausimu. Žinoma, jei perkamas naujas automobilis, KASKO draudimas galbūt yra neblogas pasirinkimas, bet senesniam tai gali būti labai didelės išlaidos, kurios vargiai atsipirks.

Jei svarstote apie naujesnio automobilio pirkimą ir niekaip negalite nuspręsti, kuris finansavimo metodas Jums yra geriausias, pasverkite ne tik privalumus, bet ir galutinę sumokamą sumą. Tiesa, verta atkreipti dėmesį į pradinio įnašo dydį - paskola ir lizingas gali būti skirtingų dydžių, jei turite pradinį įnašą - lizingo suma įtrauks ir pradinį įnašą į visą lizingo sumą, tuo tarpu paskolą paprasčiausiai imsite kiek mažesnę. Dažnu atveju palūkanos yra mažesnės perkant lizingu, tačiau esant įvairioms akcijoms ir gana didelei konkurencijai paskolos automobiliams gali būti netgi geroka pigesnės už lizingo paslaugą.