Greitieji kreditai ir vartojimo paskolos vis dar užimą didelę dalį paskolų rinkos. Tokios paskolos suteikia nemažai galimybių žmonėms, norintiems turėtų daiktą ar įsigyti paslaugą dabar, o ne po kurio laiko. Dažnai šios paskolos panaudojamos transporto priemonių, kompiuterinės ar buitinės technikos įsigijimui, būsto atnaujinimui.

Rinktis vartojimo kreditą ar trumpalaikę paskolą naudinga pakankamai dažnai, nepaisant susiformavusios neigiamos visuomenės nuomonės. Pavyzdžiui, senas šaldytuvas ne tik garsiai burzgia, bet taip pat ir suvartoja iki kelių kartų daugiau elektros energijos nei modernus, šiuolaikinius ekologinius reikalavimus atitinkantis šaldytuvas. Net jei Jums užtenka savų lėšų pigesniam prietaisui, pasiskolinti dalį sumos pravartu tam, kad įsigyti Jūsų poreikius labiau atitinkantį, aukštesnės ekonominės klasės šaldytuvą. Panašiai yra ir su kita buitine technika, automobilio remontu ar įsigijimu, kitomis išlaidomis.

Saikingas ir atsakingas skolinimasis neturėtų sukelti jokių neigiamų pasekmių. Tam būtina įvertinti savo esamą finansinę padėti, riziką prarasti pajamas, planuojamas ir galimas neplanuotas papildomas išlaidas, taip pat ir papildomas pajamas. Kartu reikėtų įvertinti ir perkamo ar planuojamo įsigyti daikto, paslaugos poreikį, atitikimą konkrečiai Jūsų situacijai. Visuomet siūloma pasitarti su šeimos nariais, banko ir kitos kredito įstaigos specialistais, kurie galėtų įvertinti Jūsų finansinę būklę, pasiūlytų Jums priimtiniausią paskolos terminą, grąžinimo būdą.

Renkantis geriausią paskolos variantą ir vertinant skirtingus pasiūlymus vertėtų atkreipti dėmesį į keletą skirtingų dalykų. Visų pirma, kokios siūlomos palūkanų normos. Tai yra viena iš pagrindinių paskolos įmokų sudedamųjų dalių, nuo kurios priklauso ir galutinė Jūsų grąžinama (sumokama) suma. Tačiau net ir esant didesnėms palūkanų normoms ne visuomet sumokėsite daugiau. Prie to gali prisidėti įvairūs mokesčiai, pavyzdžiui, sutarties sudarymo, paskolos administravimo. Labai didelę įtaką daro ir pasirinktas paskolos terminas. Savaime suprantama, kuo ilgesnį terminą rinksitės, tuo brangiau Jums atsieis perkamas daiktas. Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, kuo ilgesnis terminas – tuo mažesnės įmokos ir mažesnė našta, paveikianti Jūsų įprastą finansinę situaciją. Rekomenduojama rinktis tokį terminą, kad paskolos įmokos nebūtų pernelyg didelė našta, tačiau ir ne tokios mažos, kad jų visai nesijaustų. Idealiausia pasirinkti maksimalią įmanomą mokėti sumą, paliekant pinigų rezervą nenumatytiems atvejams (sutrikus sveikatai, sugedus automobiliui ar įvykus gedimui namuose).

 Tinkamai planuojamas biudžetas, objektyvus esamos finansinės situacijos vertinimas, analitinis mąstymas žvelgiant į ateitį ir sąžiningos paskolos sąlygos – puikios galimybės turėti trokštamą daiktą, išvykti į ilgai planuotą kelionę ar rasti kelią laikinai pablogėjus finansinei padėčiai.