Pinigai kelionei

Paskolos kelionėms – puikus būdas išvykti į ilgai planuotas ar svajotas šalis, leisti sau pailsėti ir pasimėgauti laisvomis dienomis. Tačiau būtina gerai įvertinti visas teigiamas ir neigiamas savybes, kadangi po atostogų teks grįžti į įprastą gyvenimo rėžimą ir papildomai mokėti paskolos įmokas.

Tinkamai parinkta paskola kelionei nesukels didelių finansinių rūpesčių grįžus po atostogų, todėl būtina skirti nemažai laiko tokios paskolos paieškai, skirtingų pasiūlymų vertinimui ir, svarbiausia, savo finansinės padėties analizei. Paskutinis punktas gali nulemti, jog Jums skolintis nevertėtų arba parodyti maksimalią galima paskolos sumą, nuo kurios priklausytų atostogų trukmė, kryptis.

Analizuojant savo finansinę padėtį reikėtų atsižvelgti tiek į pajamas, tiek ir į išlaidas, kurias patyrėte per pastaruosius kelis mėnesius. Be viso to, svarbu numatyti ir galimas nereguliarias, retesnes išlaidas, pavyzdžiui, automobilio, būsto ar sveikatos draudimas, netikėti gedimai, buitinės technikos atnaujinimas ar kitos panašios išlaidos. Numačius visas išlaidas, atskyrus dalį pajamų nenumatytiems pirkiniams ar paslaugoms galima skaičiuoti kiek laisvų lėšų lieka, kurias būtų galima skirti kredito įmokos mokėjimui. Taip pat tokiu būdu galima atrasti, kurioje srityje įmanoma bent šiek tiek sutaupyti, kokių pirkinių atsisakyti ar pakeisti juos pigesniais.

Tiems, kurie reguliariai nestebi savo pajamų ir išlaidų gali būti sudėtingiau, todėl planuojant imti kreditą ar siekiant pradėti taupyti, reikėtų numatyti tai iš anksto ir likus bent keliems mėnesiams pradėti sekti savo pajamas, išlaidas ir bendrą pinigų judėjimą. Tai dalykas, kurio nevertėtų palikti paskutinei minutei, nes labai lengva bus ką nors praleisti. Imant greitąjį kredita verta palyginti keletą pasiūlymų. Tai lengviausiai padaryti specializuotose paskolų palyginimo svetainėse.

Renkantis kelionei tinkamą kredito pasiūlymą vertėtų atsižvelgti į tokius pasiūlymus, kurie siūlo atidėtą kredito grąžinimą. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei planuojamos ilgesnės atostogos. Atidėjus paskolos mokėjimą nereikės pirmomis dienomis po atostogų galvoti, kaip sumokėti paskolą, iš kur gauti pakankamai pinigų.

Įvairūs kredito bendrovių pasiūlymai skolintis atostogoms kartais pateikiami su papildomomis palankiomis sąlygos, tačiau dažniausiai tai nutinka vasaros metu ar prieš pat ją. Be to, ne visi pasiūlymai iš tiesų tokie naudingi kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties siūlome įvertinti kiekvieną pasiūlymą labai atidžiai, atsižvelgti ne tik į papildomas premijas ar nuolaidas, bet ir į galutinę sumokamą sumą, kad kreditas netaptų apgaulinga našta.

Verta paminėti, kad taupymas kelionei prasideda dar tik ją planuojant. Svarbu skirti laiko ir palyginti keletos kelionių organizatorių pasiūlymus. Neretai nutinka taip, kad savarankiškai planuojama kelionė tampa brangesnė nei su kelionių agentūra, nepadade net pigių skrydžių pasiūlymai. Taip pat įsitikinkite, kad jūsų turimos kredito kortelės yra priimamos šalyje į kurią vysktate. Tai žinoma aktualu tik tiems keliautojams kurie susiruošė į kelionę už Europos Sąjungos ribų.