Pirma paskola nemokamai dažnai vilioja naujus klientus skolintis, tačiau ar tai kredito bendrovių pinklės ar tikrai geras būdas gauti nedidelę paskolą palankiomis sąlygomis? Iš tiesų gali būti ir taip, ir taip, tai priklauso nuo labai daug skirtingų dalykų, tarp kurių ir Jūsų situacija, požiūris, paskolos poreikis bei, žinoma, papildomos sąlygos, kurios kartais visai neviliojančios.

Jei niekada nesate skolinęsi iš greitųjų kreditų bendrovės, pirma paskola nemokamai gali būti vienas iš lemiamų veiksmų pasirenkant kredito bendrovę, ypač kai sąlygos yra labai panašios, tenkina grąžinimo galimybės, suteikiama norimo dydžio paskola ir kt. Tokioje ir panašiose situacijose pirma nemokama paskolas leis gerokai sutaupyti. Tiesa, Jums tai gali būti ne pirma paskola, svarbiausia, kad anksčiau nebūtumėte buvę šią akciją siūlančios kredito bendrovės klientu.

Tuo tarpu jei dvejojate imti kreditą ar apsieiti be jo, pirma paskola nemokama gali palenkti Jus prie paskolos ėmimo. Tačiau net ir nepabrangsiančią paskolą reikės grąžinti, o jei nespėsite to padaryti iki numatyto termino paskola taps ne tik mokama, bet ir ganėtinai brangi, toli gražu nebe tokia patraukli kaip pradžioje. Be to, tai gali sugadinti Jūsų kredito istoriją. Taigi, būtinai įvertinkite, ar turėsite galimybę pasiskolintus pinigus grąžinti laiku.

Nemokama paskola dažnai pastūmėja neapgalvotiems pirkiniams, o labai plačios skolinimosi galimybės (internetu, išmaniuoju telefonu) suteikia dar didesnę riziką įsigyti tai, ko galbūt tuo metu nelabai reikia, o dar ir su paskola. Jei mokėsite atsispirti pagundoms ir gebėsite laiku paskaičiuoti savo galimybes, įvertinti paskolos naudą ir galimą žalą – problemų Jums nekils. Norint galėti tai padaryti nuolatos reikia stebėti savo pajamas, išlaidas, žinoti turimų santaupų ir įsipareigojimų kiekį.

 

Akivaizdu, kad nemokama paskola gali būti ir naudinga, ir žalinga, tad būdami budrūs, turėdami žinių apie savo finansus bei gebėdami atsispirti bevertėms pagundoms galėsite gyventi kokybiškai, pasinaudodami išorine finansine pagalba ir dėl to nepadirbdami jokių nuostolių. Jei tokių žinių kol kas neturite, pradėkite stebėti savo gyvenimo būda, gaunamas pajamas, išlaidas, jų tendencijas, suskirstykite jas į įvairiais sritis, numatykite santaupų sąskaitą, kurioje kauptumėte pinigus ateities planams ar nenumatytiems atvejams ir greitai galėsite džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu.