Vasara – kur kas tinkamesnis laikas planuoti didesnės vertės pirkinius, ypač jei jiems reikalingas kreditas. Tą lemia žiemą didėjančios išlaidos, būtinos norint gyventi šiltai.

Pastebima, kad besiskolinantys vasaros periodu (kalbant apie trumpalaikes 1-3 mėn. paskolas) susiduria su kur kas mažiau finansinių problemų nei tie, kurie įsigyja pirkinius išsimokėtinai ar imdami greitąjį kreditą prieš pat žiemą. Dažniausia to priežastis – šildymo kainos, tačiau toli gražu tai nėra vienintelis dalykas, kuris gali apsunkti Jūsų finansinę padėtį žiemą.

Artėjant žiemai dažnam vairuotojui tenka kas 2-3 sezonus keisti padangas, taip pat kas keletą metų tenka pasikeisti automobilio akumuliatorių, pasirūpinti diagnostika ar einamu remontu, kad žiemos šalčiai nekeltų rūpesčių. Tuo tarpu neturintiems automobilio svarbu pasirūpinti, kad namuose būtų sandaru, jei naudojama ne centralizuota, o vietinė šildymo sistema, būtina pasirūpinti, jog ji būtų tvarkinga, nekeltų rūpesčių netikėtai spustelėjus šaltukui. Net jei viską esate linkę daryti savo rankomis – išlaidų išvengti greičiausiai nepavyks, nes kiekviena medžiaga ar net varžtelis kainuoja.

Pasirūpinti šiltais drabužiais ar avalyne – taip pat labai svarbu ir, dažniausiai, nemenkai kainuoja. Tad paimta paskola gali apsunkinti šį būtiną dalyką ar priversti Jus labai riboti savo pasirinkimo galimybę. Žinoma, išeitimi gali būti tokių rūbų pirkimas pavasarį, išpardavimų metu. Taip galima nemažai sutaupyti, o ir žiemai neteks patirti didelių rūpesčių finansine prasme. Tiesa, tai nelabai tinka tiems, kurie augina vaikus, nes vaikai per keletą mėnesių gali nemenkai išstypti, tad rūbai gali jiems nebetikti.

 

Žinoma, svarbu atsižvelgti į individualią Jūsų situaciją, įvertinti pajamas, išlaidas bei planus. Gali būti taip, kad Jums kaip tik daug naudingiau skolintis prieš žiemą ar žiemos metu, nes vasarą išleidžiate daugiau (pavyzdžiui, investuojate į sodybos, sodo tvarkymą ar daug keliaujate). Be to, siūlome nepamiršti apie kredito atidėjimo galimybę, kurią siūlo didelė dalis kredito bendrovių bei bankų. Tokia galimybė leidžia skolintis dabar, o mokėti po 1, 3 ar dar daugiau mėnesių – kaip tik Jums patogu (dažniausiai atidėjimo galimybė siūloma ne ilgiau kaip 1 metams). Atkreipkite dėmesį į atidėjimo sąlygos, kartais jos nėra labai palankios.