Paskolas paėmusiems asmenims vidutinės paskolų, paimtų 2006 m. SEB banke su kintama palūkanų norma, įmokos per ketverius metus sumažėjo maždaug trečdaliu arba apie 100 eurų. Banko skaičiavimais, prieš 9 metus 50 tūkst. eurų dydžio paskolą paėmęs asmuo ar namų ūkis pirmaisiais metais mokėjo apie 230 eurų įmoką. Po metų palūkanos išaugo ir įmokos suma siekė apie 300 eurų, kol 2009-2010 metais pradėjo mažėti. Praeitais metais paskolos įmoka jau buvo mažesnė nei pačioje pradžioje ir sudarė apie 200 eurų. Tai yra maždaug trečdaliu arba 100 eurų mažiau nei 2007–2009 metais.

SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės teigimu, mažėjant paskolos įmokoms namų ūkiai, kuriems paskolos įmokos nėra didelė našta, apribojanti kasdienio vartojimo galimybes, laisvas lėšas gali nukreipti išankstiniam paskolos grąžinimui. Tačiau specialistė pastebi, jog anksčiau laiko paskolas grąžinti linkę vis mažiau žmonių. Lyginant su 2012 metais, per 2014 metus iš anksto grąžintų paskolų vertė buvo per pusę mažesnė.

Šeimos finansų ekspertė teigia, jog gyventojai turintys ilgalaikių įsipareigojimų jaučiasi ramesni dėl savo pajamų ir galimų palūkanų normų ateityje. Tikima, jog ateityje mažesnė paskolos įmoka galėtų būti skatinamoji priemonė įsigyti daugiau ilgalaikių vartojimų prekių, skolintis papildomai. Tačiau specialistės teigimu, priimant sprendimą dėl paskolos reikėtų nepamiršti, jog tikimybė pakilti palūkanų normoms yra, tad būtina gerai įvertinti savo galimybę paskolą grąžinti jei taip nutiktų.