Būdų įsigyti norimą didesnės vertės daiktą ar vertingą paslaugą yra įvairių, tačiau vienas iš paprastesnių ir priimtinesnių – kreditas. Ypač populiarūs būsto kreditai, vartojimo, automobilių paskolos bei išperkamoji nuoma ar kitos kredito formos, kurių yra visa galybė.

Dažnu atveju kreditas padeda įgyti daiktus greičiau, neverčia ilgai taupyti, kad pavyktų jį įsigyti. Tai ypač aktualu perkant būstą, kadangi tai, kas būtų mokama bankui grąžinant kreditą, būtų sumokama nuomos pavidalu ir, galiausiai, po kelerių metų sumokėjus nemažą dalį būsto vertės persikraustoma į kitą vietą be jokios grįžtamos naudos, tai yra, visi mokėti pinigai lieka būsto savininkui, tuo tarpu paėmus būsto kreditą, sumokėta suma tampa Jūsų indėliu į būstą, o išmokėjus visą sumą (dažniausiai siūloma per 15-30 metų) būstas tampa visiška Jūsų nuosavybe. Būsto kredito įmokų suma su nuomos mokesčio dydžiu lygi trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o Vilniuje kartais nuoma netgi yra brangesnė už būsto kreditą, tad vertėtų pagalvoti apie galimybę skolintis iš banko ir verčiau bandyti įsigyti savo nuosavą būstą nei nuomotis laikiną.

Kitas kreditas – automobilio įsigijimui. Nors į šį žiūrima kur kas skeptiškiau, iš tiesų tai gana populiari greitai gaunamo kredito rūšis. Imdami kreditą automobiliui galite iš karto įsigyti labiau Jums patikusį transporto priemonės modelį, tačiau didžiausią naudą patiria tie, kurie pasirenka naujesnį, ekonomiškesnį ir saugesnį automobilį. Naujesnis automobilis, tikėtina, reikalaus mažiau Jūsų lėšų remontui, modernios technologijos leis sutaupyti dėl mažesnių kuro sąnaudų, o atitikimas tam tikriems standartams leis mažiau teršti gamtą, dėl to bus taikomi mažesni mokesčiai vykstant į kai kurias užsienio valstybės, o netolimoje ateityje, gal net ir Lietuvoje. Saugumo kaina sunkiai apibrėžiama, o gyvybę įvertinti iš viso labai sunku, galima sakyti, neįmanoma. Dėl to tikrai verčiau skolintis pinigų ir įsigyti saugesnį automobilį, kuriame galėsite jaustis ramiau, ypač jei važinėjate labai daug ir ne tik miesto gatvėmis spūsčių metu.

Kreditą galima gauti ir už automobilį

Būsto remontui, statybai ar atnaujinimui (renovacijai) taip pat verta rinktis kreditą, o ne atidėliojimą. Ypač jei planuojami darbai gali padėti sutaupyti. Apšildytas namas, pakeisti būsto langai, stogas ar modernus šildymo katilas gali padėti sutaupyti ne vieną šimtą eurų per sezoną, tad tai su kaupu atsiperka, jei pasirinktas kreditas tinkamomis sąlygomis. Atrodytų smulkmė yra vidinės būsto dalies remontas, tačiau ir čia galima sutaupyti, pasiekti kitokios naudos. Atnaujintus virtuvės techniką, tarp kurios šaldytuvas, skalbimo mašina, galbūt įsigijus indų plovimo mašiną ar sutvarkius santechniką patalpose galima taip pat šiek tiek sumažinti išlaidas dėl geresnių energinių savybių, nustojusių vandenį ar šilumą leisti vamzdžių bei kitų detalių.

Kreditas verslo atstovams dažnai neatsiejama jų klestėjimo dalis. Verslas į pasikeitimus rinkoje turi reaguoti čia ir dabar. Deja, savų lėšų neretai neužtenka brangios įrangos įsigijimui ar pakankamai produkcijos gamybai užtikrinti. Čia pagalbos ranką ištiesia bankai ir kitos kredito įstaigos. Verslui taikomos ganėtinai palankios sąlygos skolintis, suteikiami ilgalaikiai (nuo metų) kreditai padeda pasiekti norimą pelną, iš kurio atskiriama dalis kredito grąžinimui, tad bet kuriuo atveju išlošiama – nesiskolinus būtų nepasiektas norimas pelnas, o pasiskolinus jis pasiekiamas, nors dalis jo ir turi būti grąžinama kredito įstaigai.

Kai kurie verslai net negalėtų pradėti egzistuoti jei ne bankai ir jų suteikiami kreditai. Deja, ne visiems verslams pasiseka gauti norimą pinigų sumą, kadangi nauji, o ypač niekur neregėti, verslai yra labai didelė rizika bankams. Visgi, parengus tinkamą verslo planą, patiems įsitikinus savo idėjos atsiperkamumu, įtikinti banką nebus labai sunku, ypač jei verslas nereikalauja labai didelių investicijų, o žadamas gana didelis pelnas.

Paimtas kreditas teiks naudą, tačiau tik tuo atveju, jei jis bus imamas atsakingai, atsižvelgiant į savo galimybes jį grąžinti, taip pat įvertinus jo dėka įsigyjamų daiktų būtinybę, pasirenkant tinkamą kreditavimo įstaigą, įsigilinant į jos pateikiamos sutarties sąlygas. Be to, būtina nepamiršti laiku mokėti įmokų, nuolat stebėti savo finansinę padėtį ir iškilus problemoms nedelsiant jas spręsti, imtis visų priemonių jų pašalinimui.